Anasayfa / Donanım / Raspberry Pi 3 İncelemesi

Raspberry Pi 3 İncelemesi

Bu yazımızda yakın zamanda meraklılarına ulaşan çok daha güçlü ve donanımlı bir Raspberry Pi olan Raspberry Pi 3’ü SAMM Teknoloji sponsorluğunda incelemeye çalıştık.

Raspberry Pi 3 , 1,2 Ghzlik yeni işlemcisi ve yeni özellikleri ile Raspberry Pi meraklılarının ve Linux ailesinin yeni göz bebeği oldu.Eee tabi bize de yakından meraklısı olarak bu muhteşem tek kartta bilgisayarı incelemek düştü.İsterseniz gelin serinin yeni göz bebeğini biraz daha yakından özellikleriyle inceleyelim:

RPİ 3 İle Gelen Yeni İşlemci:

Yeni Raspberry Pi’de Broadcomun 1,2 Ghzlik, 64 bitlik ve 4 çekirdekli (Quad Core)  BCM2837 kodlu işlemcisi bulunmakta.

bcm2837işlemci

 

Dahili Wi-Fi :

Yeni Raspberry Pi’de dahili Wi-Fi da bulunmakta.802.11 b/g/n Wi-Fi standartlarını desteklemekte olan bu dahili Wi-Fi bizleri çok sevindirdi çünkü önceden Raspberry Pi üzerinden internete erişmek ve internette dolaşmak istediğimizde ya rj-45 (Ethernet Port) soketine modemimizi ya da routerımızı bağlıyorduk ya da usb 2.0 lardan birine USB Wi-Fi Bağdaştırıcısı satın alıp takıyorduk. Durum böyle olunca hem işler pahalıya geliyordu hem de 4 tane olan o USB 2.0lardan birini Wi-Fi için feda ediyorduk.

Dahili Bluetooth:

Aynı zamanda yeni Raspberry Pi ‘de dahili Wi-Fi ile birlikte dahili bluetooth da gelmekte. Fikrimce Bluetooth 4.1 e sahip olan yeni Raspberry Pi ile 2016 ve 2017 yıllarında eskiye göre çok daha fazla mobil cihaz destekli projeler geliştirilicek.

35 Dolarlık Cüzdan Dostu Fiyatı:

Linux ve Raspberry Pi hayranlarının yeni  gözdesine ne kadar çok yeni modül eklensede fiyatından 1 cent bile artmadı.

Satın Almak için görsele tıklayın:

rpilogo

 

 

 

 

 

Raspberry Pi 3 hakkında hazırladığım inceleme videomu izlemeyi unutmayın:

SAMM Teknolojiye videomuza ve yazımıza sponsor oldukları için Teşekkürler.

SAMM Teknoloji —  http://www.samm.com/

Hakkında Alp Eren Özbay

Teknoloji tutkunuyum ve bu tutkumu başka insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. YouTube kanalımda ve internet sitem olan Mucit Kafa'da popüler bilim ve teknoloji alanında içerikler üretmekteyim.

İlgili Yazı

29,8 Liraya 6 Yaratıcı Oyun – Steam 2018 Yaz İNDİRİMLERİ

Steam 2018 yaz indirimlerinden toplamda 29,8 liraya alabileceğiniz birbirinden güzel 6 oyunu sizin için listeledim. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir