Anasayfa / 3D Yazıcı / NASA’dan 2.2 GB Boyutunda 3 Boyutlu Modelleme ve Baskı Arşivi

NASA’dan 2.2 GB Boyutunda 3 Boyutlu Modelleme ve Baskı Arşivi

Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi yani daha çok bilinen adıyla NASA, 2.2 GB Boyutunda 3 boyutlu modelleme ve baskı arşivi yayınladı.

29 Temmuz 1958’den beri hizmet vermekte olan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, 3 boyutlu modelleme ve de 3 boyutlu baskı meraklıları için GitHub’da(açık kaynaklı kod ve tasarım platformu) 2,2 GB’lık geniş kapsamlı bir arşiv paylaştı. Bu sayede artık siz de bir 3D yazıcıyla evinizde bir  uzay ve havacılık araştırma köşesi yapabiliceksiniz. Aynı zamanda bu konuda bir subdomain rehber site açan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi, 3D meraklılarının yüzünü güldürttü. Modellemeler hakkında daha fazla bilgi için aşağıda linkini verdiğim rehber siteyi veya dosyaları indirmek isterseniz GitHub linkini ziyaret ederek detaylı bilgi edinebilir ve arşivi indirebilirsiniz.


Arşivden bazı parçalar:

Hubble Uzay Teleskobu:

hubble-space-telescope-3d


BWG Derin Uzay İstasyonu Anteni:

http://www.mucitkafa.net


Apollo Soyuz:


Modellemelerin rehber sitesi:

https://nasa3d.arc.nasa.gov/

GitHub sayfası ve 3D Arşiv:

https://github.com/nasa/NASA-3D-Resources


YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın:

Hakkında Alp Eren Özbay

Teknoloji tutkunuyum ve bu tutkumu başka insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. YouTube kanalımda ve internet sitem olan Mucit Kafa'da popüler bilim ve teknoloji alanında içerikler üretmekteyim.

İlgili Yazı

29,8 Liraya 6 Yaratıcı Oyun – Steam 2018 Yaz İNDİRİMLERİ

Steam 2018 yaz indirimlerinden toplamda 29,8 liraya alabileceğiniz birbirinden güzel 6 oyunu sizin için listeledim. İyi oyunlar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir