Anasayfa / İncelemeler / Ders Çalışma ve Odaklanma Sürenizi İki Katına Çıkarın!!! – Ritalin

Ders Çalışma ve Odaklanma Sürenizi İki Katına Çıkarın!!! – Ritalin

Sınava hazırlanırken odaklanma problemimi yaşıyorsunuz, Ders çalışabildiğiniz zaman çok mu az, hemen dikkatiniz mi dağılıyor? İş yerinde işlerinizi yetiştiremediğiniz için patronunuzdan azar mı işitiyorsunuz ? Çözümü burada.

 

Havalı bir giriş falan yaptık ama neyse konumuza dönelim.  Günümüzde hepimizin dikkatini dağıtacak çok şey var karşı cins olsun, gelişen teknoloji (bilgisayarlar telefonlar) olsun , arkadaşlar olsun herhangi bir şeye odaklanmamız çok zor. Hele bu eğitim sisteminde sınava hazırlanmak insana resmen eziyet. Size şu an başarılı olmanın anahtarını vereceğim buradan sonrasını çok dikkatli okuyun.

adsiz

 

Odaklanmanızı arttıracak bir çok yöntem var ama bunların arasından en etkili ve etkisi onaylanmış olan sinir sistemini uyarıcı ilaçlar. Bunlar ritalin , adderall , concerta ‘ dır . Bunların birbirinden çok farkı yok ben makaleme ritalin üzerinden anlatarak devam edeceğim.

Ritalin merkezi sinir sitemi uyarıcısıdır.

Esas kullanım amacı dikkat eksikliği ve odaklanma sorununu tedavi etmektir.

Ritalin gereksiz şeylere takılı kalmanızı, vaktinizi gereksiz şeylere kullanmanızı engeller ve çalışırken vaktinizi verimli geçirmenizi sağlar. O anda kafanızdaki her şeyi uzaklaştırır ve tamamen odaklanmak istediğiniz yere tüm dikkatinizi vermenizi sağlar. Çok ince ayrıntıları bile görmenizi ve daha mantıklı düşünmenize neden olur.

Unutkanlık sorununuz varsa bu şekilde tamemen bu sorundan kurtulabilirsniz.

Normalde bir insanın en fazla odaklanma süresi 45 dk dır daha sonra 15 dk gibi bir dinlenme ihtiyacı oluşur.

Burada ritalin devreye giriyor. Ritalin sayesinde odaklanma süreniz en az 3 saate yükseliyor arada yemek, tuvalet gibi ihtiyaçlarını karşıladığınızda çok az bir dinlenmeyle 5 saat rahatlıkla çalışabilirsiniz. Bu çalışma süresinde %100 verim alırsınız okuduğunuzu rahatlıkla anlayıp dikkat dağınıklığı sebebiyle hatalar yapmaz, sınavlarınıza çok iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz.

6446_ders-calisma-teknikleri

Yüksek puanlı üniversitelerde tıp, hukuk okuyan bir çok kişi ilacı kullanarak ders çalışma verimini arttırmaktadır rahatlıkla kullanabilirsiniz zararı yok denecek kadar azdır.

Amerika gibi ülkelerde kullanımı çok yaygındır.

Bu bilgilere ulaşmak için gerçekten uzun bir araştırma yaptım ve bu ilacı kullanan 100 ye yakın kişinin görüşlerini karşılaştırdıktan sonra size bu bilgileri veriyorum.

 

Kullanımı

5 , 10, 20 mg dozlarında çeşitleri vardır. 15 yaşından büyüklere için en iyisi 10 mg’lık dozdur.

ritalin_10mg_tablets11

Çalışmaya başlamadan hemen önce alınır ve etkisi 10 dk gibi sürede başlar. İçildikten sonra odaklanmanız gereken şey neyse vakit kaybetmeden hemen işinize başlamalısınız. Ders çalışma veya proje,ödev çalışmalarınıza gerçekten büyük ölçüde yararı olacaktır. Günde bir tane içseniz yeterlidir. Ama isterseniz her çalışmaya başlamadan önce 1 tane alıp günde en fazla iki kere de içebilirsiniz.

 

Nasıl Alabilirim ?

Büyük bir zararı asla yoktur. Zaten o ilacın vücudunuza herhangi bir yan etkisi  olabilme durumuna karşı ilaç kırmızı reçete ile veriliyor. Gidip eczaneden alamazsınız ilk önce doktora çıkmalısınız.

Doktordan nasıl ilacı isteyeceğim derseniz. Yinede durumunuza göre ilk önce bir Psikiyatriste çıkın anlatın durumunuzu odaklanma sorunu yaşadığınızı hiç bir işi düzgün yapamadığınızı siz düzgünce izah ettiğinizde zaten doktor sizi ilaca yönlendirecektir. İlaç çoğu doktor tarafından da önerilmektedir.

 

Dikkat Edilmesi Gerekenler

İlacın belirgin olarak sizde zarara sebep olacak bir yan etkisi yoktur. Sadece etkisinin neden olabildiği bir kaç sorun var onlarında zararını en aza indirmeniz için size ayrıntılı olarak hepsini anlatacağım.

İlacı sadece çalışmadan hemen önce alınız. 8 saatte 1 tane olmak üzere günde en fazla 2 kere alınız.

Akşam 20.00 dan sonra almanızı tavsiye etmem uyku problemine neden olur ilacı aldıktan sonra en az 6 saat uyuyamazsınız. Hele yarın sınavınız varsa o gün belli bir saatten sonra asla almayınız. Etkisi halinde uyuyamazsınız ama uyuduğunuzda da uzun süre uyursunuz.

szipdpe

İlaç aynı zamanda hiperaktivite sorunu olan çocuklar içinde kullanıldığından Hareketlerinizi ve hareket etme isteğinizi azaltır. Spor yapanlar varsa spor yaptığınız günlerde spordan 12 saat önce kullanmayı bırakın. Performansınızın düşmesine sebep olur.

İlaç genel olarak iştahsızlığa neden olur yemekten hemen önce içmemeye dikkat edin. Fakat hareketlerinizin azalmasına neden olduğundan da kilonuzda hiçbir değişime neden olmaz.

Duygularınızın da bastırılmasına neden olur, tabi bir şeye odaklanmanız demek o süre içinde diğer hiçbir şeyi kafaya takmamanız sayesinde olur.

Uzun süreli kullanımlarda ve aşırı doz alımında bağımlılık sorununa neden olabilir. Yönergelere uyarak kullanınız.

 

Fiyat

10 mg 30 tabletlik kutu 9.84 tl dir.

retalin-1

 

Kullanıcı Yorumları

–içtiğim ilk gün sonunda izlenimlerim:
1-hala aynı anda 3 şey düşünerek ders çalışıyorum, buna bir etkisi olmadı ilk gün itibari ile
2-etrafa bakınma, oyalanma süremi azalttı az da olsa.
3-zaten günde 7 saat çalışıyorum ortalama , nasıl etki edecek ki derken verimimi ciddi anlamda artırdığını söylemeliyim.
4-konsantrasyonu artırdığı ise bünyemde doğrulandı, şöyle ki, en sevmediğim şeyi çalıştığım halde tüm gün tam aksi gibi sanki dünyaya bunu çalışmak için gelmişim gibi okudum, bu çok garip bi hismiş.
5- ortalama 5 saat sonra azaldı etkisi

 

–kafadaki her şeyi netleştiren güzellik. bugün tanıştık kendisiyle ve bana bugün “ders dinlemek” neymiş nasıl olurmuş bunu öğretti. biriyle konuşurken başka bi şey düşünsen bile netsin. yani aynı anda farklı şeyler düşünsen bile, ayrı kulvarlarda düşüncelerini ilerletebiliyorsun. bunu yaparken de konuştuğun adamın ruhu duymuyor, ne söylediğini defalarca sormana gerek kalmıyor mesela. evet bugün sapık gibi bunları denedim insanlar üzerinde

ritalin-tab-10-mg2ee60da2-b8f3-4f39-8d4b-9fab0109bfee

–bazı arkadaşlar hayatının en kotu donemlerını yaşattıgını soylemıs ancak bende olay tam tersi ritalin sayesinde unıversiteyı kazandım 2 sene kullanmadım 32 dersten kaldım sonra tekrar kullanmaya başladım 0 dersten kaldım okulu bıtırdım. 🙂 bende cok fazla yarıarı oldu diyebilirim.

 

–dunyanin en iyi “drug”larindan biri! yani, muhtemelen gece uyumaya engel olucak ama insanin kendini mukemmel hissetmesini sagliyor! bir vizeden cikip “bana daha fazla soru verin, cozmek istiyorum hepsini!!!” dedirtebilir yani o derece, muhendisler icin bire bir. hani derler ya “keske bi yol olsa da butun kitabi kafamin icine koyabilsem”, iste bu o!

 

Arkadaşlar takipte kalın sorularınız olursa aşağıya yorum olarak yazabilirsiniz.

 

 

Yazı hiçbir şekilde reklam amacı gütmemektedir. Tamamen insanlara yardımcı olmak ve sorunu olan insanlara yol göstermek için hazırlanmıştır. Kullanımda oluşacak her türlü problemden Mucit Kafa değil o reçeteyi yazan doktor sorumludur. 🙂

 

 

Hakkında Muhammed İkbal Tanık

İlgili Yazı

29,8 Liraya 6 Yaratıcı Oyun – Steam 2018 Yaz İNDİRİMLERİ

Steam 2018 yaz indirimlerinden toplamda 29,8 liraya alabileceğiniz birbirinden güzel 6 oyunu sizin için listeledim. İyi oyunlar!

6 yorumlar

 1. -araştırıgıma göre bagzı yan etkileri var ama çok sıklıkla görülmüyor.
  -her ilacın yan etkisi vardır.
  -dediğiniz gibi doktor! kontrollü kullanılmalıdır 😀

 2. Sen doktor musun kardeşim ilacı tavsiye ediyorsun. Kırmızı reçeteyle satılması zaten bir uyaridir arkadaşlar işi kacirirsaniz artan dopamin şizofrene neden olur. Ben kullaniyorum ama nasil doktorun verdigi dozun bile altinda. Uyanmak istiyorsaniz kahve icin hadi eyvallah.

 3. bu şekilde yazıyorsunuz sonra doktorlar ihtiyacı olan insanlara bile keyfi mi istiyor diye yazmıyor bu ilaçları. lütfen bu şekilde tavsiye etmeyin. odaklanmada ciddi bir sorun yaşıyorsanız doktora gidin. orada test yapılacaktır ve DEHB var mı yok mu ortaya çıkar. hiç bir ilaç bu şekilde tavsiye edilmez. insan olarak biraz sorumluluk alın artık

 4. İnanılmaz suistimale açık bir paylaşım. Hastalığı alaya alma söz konusu. Bu tarz ilaçların yan etkisi sayfalarcadır ve ani ölüm de bu etkilerden biridir. Bazı yan etkileri var diye geçiştiremezsiniz. Dehb rahatsızlığı olan kişilerin ilacını öveceği şekilde paylaşımlar yapması, böyle bir başlıkla mucize bir ilaç gibi göstermesi sakıncalıdır. Her ilacın her metabolizmaya etkisi farklıdır. İlaç önermek gibi bir durum olamaz. Lütfen biraz bilinçli olalım. Yazıyı yazan arkadaş bir deneyim söz konusuysa da bunu teşvik amaçlı yazmamalısın. Hastalığından dolayı bunu kullandığını unutmamalısın. Bu kadar ucuz hayatlarınız yok arkadaşlar. Her ilaç tehlikelidir, bonibon jelibon değildir. Ki bu ilaç kontrole tabi kırmızı reçeteli bir ilaçtır. Etkileri güçlüdür. Lütfen eczacınızdan ilaçların yan etkileri konusunda detaylı bilgilendirme isteyin. Yaşanmış ilaç faciaları belki sizi bu tarz ilaçları kullanmadan önce bir kez daha düşündürür.
  Ecz. Elif S.G.

 5. umarım yayınlanır

  burada bazı ilaçlar kullanmış birisi olarak konuşmak istiyorum, yapmayın böyle paylaşımlar tamamen taraflı kötü amaçlı yani cidden kötü amaçlı olduğunu düşünüyorum,sadece iyi yorumları paylaşmışsınız. benim hayatımı resmen kabusa çevirdi. ne odaklanabiliyorum ne dinleyebiliyorum ne 30dk sabit kalabiliyorum ne okuyup ilerleyebiliyorum sürekli saçma sapan şeyler düşünüp ağlıyorum diye gittim doktora. sınıfta kalmanın sınırındaydım ve cidden günde 10 saat çalışmam lazımdı. cipralex ve modiwake verdi, cipralex kaygını azaltıp odaklanmana yardımcı olacak modiwake de uyku halini azaltacak dedi. modiwake 2tane alabilirsin dedi miden bulanırsa 1 al dedi direk 1 tane aldım 100mg. cipralex 2ye böldüm yarısını aldım(5mg) ve 2 gün zombiye döndüm. ne uyuyorum ne uyanığım. oturduğum yerde dünya dönüyordu. bitkisel hayat gibiydi.ve duygularımı sıfırladı robot gibiydim çok kötü bi psikoloji yani hiçbişey hissedemiyorum. birini 3gün birini 4gün kullanıp bıraktım sonra tekrar çalışamayınca aldım bu sefer uzun süre kullandım evet odaklandım ama youtube ve metin2ye mükemmel odaklandım. yani ders çalışmak istemeyince olmuyo ne zorum vardı diyorum şimdi bütünleme çalışıyorum yani yine çalışamıyorum çünkü stresimi aldı ilgimi farkli yönlere çekti. ve kritik dönemde olan arkdaşlar bunları tercih ediyor, saçma sapan ruh haline sokan etkileri var sakın tercih etmeyin. bıraktım ben 2gün oldu acayip bi baş ağrım var ne yaparım bilmiyorum ama sakın psikolojik ilaçlara başlamayın karakterinizi değiştiriyor ve sonradan dank ediyor. nefsinizi kontrol edin hayatta birsürü engel çıkacak karşımıza baş edersek başarılı oluruz ilaçlarla gelecek hiçbir başarı yok, hiç hem de. bu arada rahatsızlığı olmayan, sınav için kullanmak isteyen arkadaşlar için konuşuyorum. ve lütfen insanları böyle mucizevi süper diye kandırmayın bir de yan etkileri ayrıntılı yazacağınızı söylemişsiniz alakası yok. bilmeden yazmayın gerçekten yardım falan etmediniz zarar verdiniz. her insanın bünyesi farklıdır kimini daha da kötü yapabilir kimine etki etmez bunlar deneyerek anlaşılacak ilaçlar ve hasta değilseniz sakın başlamayın derim. kahve için arkadaşlarla konuşun kendinizi gaza getirin hiç olmadı evdeki modemi kaldırın atın ya da odaya kilitlettirin kendinizi ama kullanmayın çünkü bi kere kana karışınca geri dönüşü olmuyor kaybedeceğiniz 1gün bile yoksa risk alınacak bi durum değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir