Anasayfa / Programlama / Arduino / MAKE dergilerimiz geldi – Kutu Açılımı

MAKE dergilerimiz geldi – Kutu Açılımı

Popüler bilim ve teknoloji alanında içerik üretmeye bayılıyoruz ve bu alanı çok seviyoruz. Yeri geliyor arduino projeleri yeri geliyor kendin yap projeleri paylaşıyoruz. Tabi bu alanda içerik üretirken içeriğimizin kaliteli olmasını istediğimiz için geniş çaplı araştırmalar ve denemeler yapmak zorunda kalıyoruz. Maker fikirler üretebilmek için ekibimiz içinde defalarca  beyin fırtınası yapıyoruz. Bu fikirleri elde edebilmek için de dışarıdan da bolca etkileniyoruz. “Hiç bir bilgi ve fikir bir kimsenin değildir. İnsan ve idealojisi bir heykeldir ve de çevresi tarafından yontulur.” diye boşuna dememişler. Mucit Kafa takipçilerine daha fazla ve daha kaliteli içerik sunabilmek için bir süredir bir arayış içine girmiştik. Bu arayışın sonucunda şu an sadece Mucit Kafa yazarlarının ve yöneticilerinin erişebildiği yazılı kaynaklardan oluşan bir kitaplık hazırlamamamız gerektiğini düşündük ve farklı yayıncı ve distribütörler ile iletişime geçmeye başladık. Bu projemizin de ilk çözüm ortağı cafesi ve de farklı konseptleriyle ünlü 3 boyutlu baskı hizmeti veren 3Dörtgen oldu. 3dortgen.com – Mucit Kafa işbirliğiyle 5 adet MAKE dergisi edindik ve aynı zamanda Onaranlar Kulubü ile de ilişkilerimizi ve çalışmalarımızı başlattık. Elimize geçen 5 farklı MAKE dergisi sayesinde aklı fikri maker işlerde olan siz Mucit Kafalara daha fazla içerik sunabilicez. Bu çalışma süreci boyunca bazı projeler re-make  yani tekrar yapım olarak ya da içeriğin türkçeleştirilmesi olarak sizlere sunulucak.

make_logo_rgb

MAKE dergisi nedir?

MAKE dergisi Maker Media ve makezine.com öncülüğünde  Nasıl Yapılır? ve sen de yap gibi DIY projeler içeren ve bu projeleri gerçekleştirirken 3 boyutlu yazıcılar, Raspberry Pi’ler ve Arduino’lar kullanan düzenli olarak yayınlanan bir dergidir.


Bazı MAKE dergileri:

makeeeeeVolume_49_Cover_largeMakeMagazineCover


Make dergilerinin içeriği çok dolu ve de yoğun olduğundan şu anda tek bir yazıda harcamıyacağım bu içeriği ve sınıflandırarak YouTube kanalımızda ve de burada internet sitemizde paylaşıcam. Daha detaylı bir şekilde MAKE dergileri hakkında bilgi edinmek isterseniz kanalıma yüklediğim videoyu da izleyebiliirsiniz:


YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın:

Hakkında Alp Eren Özbay

Teknoloji tutkunuyum ve bu tutkumu başka insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. YouTube kanalımda ve internet sitem olan Mucit Kafa'da popüler bilim ve teknoloji alanında içerikler üretmekteyim.

İlgili Yazı

Raspberry Pi İle Başlangıç

Bu projede Raspberry Pi bilgisayarınızın kurulumunu gerçekleştirecek ve de bu donanımla neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir