Anasayfa / Hobi / Efsane Projeler Yapan 5 Yabancı Maker YouTube Kanalı

Efsane Projeler Yapan 5 Yabancı Maker YouTube Kanalı

Efsane projeler görmeye hazırlanın!

Yıllar önce YouTube’u sadece bilgisayar hatalarımızı düzeltmek için ya da vevo şarkılar dinlemek için kullanırken şu anda 10 binlerce kişi tarafından zevkle içerik üretilen bir platform oldu. Bu platformun kendisi belli zamanlarda tabiki de yükseliş ve alçalış sergiledi ama bugün konumuz YouTube değil konumuz YouTube’u, YouTube yapan içerik oluşturucular. Hepimizin düzenli olarak izlediği ya da arada bir izlediği YouTube kanalları mevcut fakat bazı YouTube kanalları varki onlar birer efsane, onlar bu işin üstadı. İsterseniz lafı daha da uzatmadan hemen listemize başlayalım.

(Listedeki sıralamanın bir önemi yoktur.)

1) James Bruton

photo

Tam bir çizgi roman ve sinema geek’i olan James türlü projeleriyle yeteneklerini yaptıkları üzerinde de kanıtlıyor.

James Bruton aslında bir oyuncak yapımcısı fakat yaptığı oyuncaklar oldukça karmaşık, oldukça büyük ve oldukça ilgi çekici.

 

James, YouTube kanalında daha çok cosplay videoları yapmakta. James Bruton’un düzenli olarak içerik ürettiği bazı karakter serileri bulunmakta. Bu serilerde daha çok Iron Man’in çeşitli robotlarını ve de Star Wars droidlerini görmekteyiz. Hadi bazı projelerini inceleyelim.

maxresdefault (1)

(Iron Man Hulkbuster)


maxresdefault (2)

(Star Wars BB-8 Droid)


maxresdefault (3)

(Futurama Bender)


James sadece kendi yaptıklarını göstermekle kalmıyor sizin de o projeyi nasıl yapabiliceğinizi detaylı bir şekilde anlatıyor. James Bruton baya detaylı bir iş yapmakta ve bu işin anlatım, sunum kısmında da videolarını YouTube’a yüklerken diğer görsel materyalleri ve yardımcı kaynakları da kendi sitesi olan http://www.xrobots.co.uk adresine yüklüyor. James, yaptığı işten cidden çok keyif alıyor ve bir sürü maker gence de çok güzel bir rol model oluyor.


James Bruton’un bazı videoları:


 

Hakkında Alp Eren Özbay

Teknoloji tutkunuyum ve bu tutkumu başka insanlarla paylaşmayı çok seviyorum. YouTube kanalımda ve internet sitem olan Mucit Kafa'da popüler bilim ve teknoloji alanında içerikler üretmekteyim.

İlgili Yazı

Raspberry Pi İle Başlangıç

Bu projede Raspberry Pi bilgisayarınızın kurulumunu gerçekleştirecek ve de bu donanımla neler yapabileceğinizi öğreneceksiniz.

1 Yorum

  1. STEAM RANDOM KEY : Lup: QHDWJ-R8DWX-0WVH8

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir